By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://www.unisyn.org.il/

Featured 

הפורום העולמי של המנהיגות האורתודוקסית

הפורום העולמי של המנהיגות האורתודוקסית

ידידים יקרים שלום וברכה מירושלים

בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל בירושלים העיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו למפגש השנתי של פורום המנהיגות האורתודוקסית בסימן וְשִׁמְעוּ אֶל יִשְׂרָאֵל (בראשית מ“ט, ב‘) העמידו לליבון ולדיון את הנושאים העומדים על סדר היום הציבורי של העם היהודי ובמדינת ישראל:

· בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם... - אופני השימוש בטכנולוגיות החדשות של התקשורת המקוונת והדיגיטאלית עבור הקובעים עתים לתורה.

· אָז נִדְבְּרוּ יִרְאֵי ה‘...  - הדברות של המנהיגות האורתודוקסית העולמית אודות המכנה המשותף מעל ומעבר לחילוקי הדעות וההשקפות.

· אֶבְטַח וְלֹא אֶפְחָד - אבטחת בתי הכנסת בישראל והקהילות היהודיות בתפוצות

· שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם - קבלת פנים לכבוד הרב הראשי לישראל והרבנים הראשיים לירושלים

· בְּנֵי צִיּוֹן הַיְקָרִים - הענקת עיטורי יקירים לראשי קהל עם ועדה המצטיינים בתרומתם לכלל ישראל.

זכינו בחסדי ה‘ לקיים מפגש עוצמתי ומרשים ומייחלים שיתקיימו בנו דברי הנביא ישעיהו: כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה‘ מִירוּשָׁלָ‍יִם.

 * * *

אתר האתרים התורניים

עַל יִשְׂרָאֵל וְעַל רַבָּנָן וְעַל תַּלְמִידֵיהוֹן וְעַל כָּל תַּלְמִידֵי תַלְמִידֵיהוֹן וְעַל כָּל מַאן דְּעָסְקִין בְּאוֹרַיְתָא דִּי בְאַתְרָא [בא"י: קַדִּישָׁא] הָדֵין וְדִי בְכָל אֲתַר וַאֲתַר

המפגש של הפורום נפתח השנה בסקירה מאלפת אודות הגידול העצום בכמות ובאיכות של לומדי תורה בזמננו, כאשר ההדגש הוא על ”בעלי בתים“ המתפרנסים מעיסוקיהם וקובעים עתים לתורה בכל מקום שהם.

בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם

בשיתוף ראשית – בית מדרש קהילתי רעננה

התקשורת המקוונת לרשות הקובעים עתים לתורה.

מירב ומיטב היוצרים, המומחים והעוסקים בתקשורת התורנית המקוונת, הציגו במפגש את החזון של אתר האתרים התורניים והמחישו את הצעתם בהפעלת תוכנית מדגמית של לימודי קודש ויהדות באמצעות הסמטרפון בכל אתר ואתר.


אָז נִדְבְּרוּ יִרְאֵי ה' אִישׁ אֶל רֵעֵהוּ וַיַּקְשֵׁב ה' וַיִּשְׁמָע

פיתוח ערוצי הדברות בקרב המנהיגות האורתודוקסית בישראל ובתפוצות

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט“א ופרופ‘ הרב דניאל הרשקוביץ - נשיא אוניברסיטת בר אילן עמדו בדבריהם על החשיבות והחיוניות של הדברות מתמדת בין המנהיגות האורתודוקסית על כל מרכיביה וכל אחד מהאישים הנכבדים ביססו את דבריהם המלומדים על יסודותיה של תורת ישראל והשקפת היהדות.
          
הרב דוד לאו שליט"א - הרב הראשי לישראל    

פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ - נשיא אוניברסיטת בר אילן

    ד"ר יואל מרגי - נשיא הקונסיסטואר צרפת


הִנֵּה אֵ-ל יְשׁוּעָתִי אֶבְטַח וְלֹא אֶפְחָד - כל ישראל ערבים זה לזה

אבטחת בתי הכנסת והקהילות בישראל ובתפוצות

מר מנחם לנדאו - מבכירי השב“כ לשעבר ומר גדעון לנגמן  - ניצב מ. במשטרת ישראל עמדו בדבריהם על נושא הביטחון והאבטחה בבתי הכנסת בישראל ובקהילות היהודיות בתפוצות.


 שְׂאוּ שְׁעָרִים רָאשֵׁיכֶם וְהִנָּשְׂאוּ פִּתְחֵי עוֹלָם

קבלת פנים לכבוד הרבנים הראשיים לירושלים

הראשל"צ הרה"ג הרב שלמה משה עמאר שליט"א 
הרה"ג הרב אריה שטרן שליט"א
במעמד: ח"כ הרב אליהו בן דהן – סגן השר לשירותי דת


בטקס מרשים קיבלו משתתפי המפגש העולמי את פני הרבנים הראשיים לירושלים שהציגו בדבריהם את חזון הרבנות הראשית לירושלים בימים ההם בזמן הזה.
     
ח"כ הרב אלי בן דהן - סגן השר לשירותי דת    
הרב שלמה משה עמאר שליט"א והרב אריה שטרן הרבנים הראשיים לירושלים


בְּנֵי צִיּוֹן הַיְקָרִים הַמְסֻלָּאִים בַּפָּז

הענקת עיטורי יקירים לראשי קהל עם ועדה, המצטיינים בתרומתם הייחודית והמיוחדת למען העם היהודי, תורת ישראל ומדינת ישראל במעמד מרגש העניקו ראשי קהלת עם ועדה את עיטורי היקירים לאישי ציבור עבור תרומתם הייחודית והמצטיינת למען העם היהודי, תורת ישראל ומדינת ישראל.

  • פרופ' אביעזרי פרנקל - בעבור יסודו של פרויקט השו"ת הממוחשב במכון וייצמן למדע ופיתוחו למאגר התורני העולמי בפרויקט השו"ת הממוחשב של אוניברסיטת בר אילן.
  • פרופ‘ הרב יהודה איזנברג - בעבור יוזמתו הראשונית המבורכת ורבת החשיבות בהקמתו, בפיתוחו ובניהולו של אתר האינטרנט דעת – לימודי יהדות ורוח, המשמש מקור ומוקד לאוריינות יהודית דיגיטאלית כלל עולמית.
  • הרב דוד תורג‘מן - בעבור יוזמתו ותרומתו רבת החשיבות להקמתו, לפיתוחו ולחיזוקו של החינוך התורני ציוני בעיר דימונה והבאת דבר היהדות הנאמנה לכלל ישראל .
  • הרב אורי שרקי - על מנהיגותו הרוחנית בחיזוק הזהות היהודית של קרובים ורחוקים ועל תרומתו לתחייתה הרוחנית של העלייה מצרפת.       

הרב אביחי קצין מעניק עיטור יקיר לפרופ' אביעזרי פרנקל    
הענקת עיטור יקיר לפרופ' הרב יהודה איזנברג
מר דוד בן נאה מעניק עיטור יקיר לרב דוד תורג'מן 
מר יצחק דהן מעניק עיטור יקיר לרב אורי שרקי

המפגש השנתי של הפורום העולמי נפתח וננעל בדבריו של אליעזר שפר—יו“ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות שהודה לצוות ההיגוי של מפגש הפורום: מר שמאי קינן, מר דוד בן נאה, מר יצחק דהן, הרב יוסף טולידאנו, ד“ר יעקב הדני, הרב אביחי קצין, הרב מיכאל שטריק, הרב אברהם בן נון, מר יצחק בן ארי, ד“ר יוסי צדוק ומר עמיעד טאוב - כל אלה עוסקים בצרכי ציבור באמונה.

בדבריו סקר את המיזמים החדשים השנה כמו כינון מועצה ארצית של גבאי בתי כנסת וראשי קהילות בברכת הרבנים הראשיים לישראל ולירושלים ובחסות ח“כ הרב אלי בן דהן - סגן השר לשירותי דת, הפעלה עולמית של אתר האתרים התורניים וכנס אוצר עולם התורה כזכר ל“הקהל“ בחול המועד סוכות תשע“ו.

   דברי ח“כ הרב אלי בן דהן - סגן השר לשירותי דת בכינוס: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/290299

 סקירה מצולמת וסרטון בערוץ 7: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/290375