חמישי, 15 יוני 2017 09:14

מעיר שלם לירושלים השלמה

תחת הכותרת הזו התכנסו השבוע בבנייני האומה בירושלים אלפי תלמידי בתי הספר ומוריהם בחינוך הממלכתי דתי-חמ"ד, כדי לחוות את שנת היובל לשחרורה ולאיחודה של ירושלים, ללמוד את תולדותיה וקורותיה של ירושלים בירת הנצח של עם ישראל ולהכיר אישית את לוחמיה ומשחרריה במלחמת ששת הימים. בהנהגתו של הרב ד"ר אברהם ליפשיץ – ראש מינהל החינוך הדתי ובניהולה הנמרץ של גב' אתי אורלב – הסגנית, זכו תלמידי ומורי החמ"ד ליטול חלק פעיל במערך לימודי וחינוכי מאלף שכלל הוצאתו לאור של ספר מיוחד הסוקר את תולדותיה של ירושלים עיר הקודש מראשיתה ועד ימינו. במקביל, החלו בחידון הארצי הבית-ספרי ובליקוט תמונות נבחרות עבור התערוכה של המלחמה לאיחודה של ירושלים.

לוחמיה ומשחרריה של ירושלים, רובם מחטיבה 55 של הצנחנים, ליוו את התלמידים בסיורים המודרכים בתערוכה ובחידון המאלף שולבו כל פלאי המולטי-מדיה של הטכנולוגיות החדשות.

 

עיטור לאיש מופת

20170614 105142 עותק

היוזם, ההוגה והמוביל של המפעל החינוכי האדיר הזה, על כל פרטיו, הוא המחנך הדגול הרב צבי שינובר, שידיו רב לו במפעלים חינוכיים תורניים וכל אימת שאני פוגש אותו, אני מתפעל מחדש מהלמדנות המרשימה שלו, המשולבת ביכולת ביצועית מדוייקת על כל פרטיה. כפי שהיטיב לתאר אותו הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, שדיבר בכנס בשבחו, על הרב צבי שינובר שהוא סגי נהור, אני יכול ומבקש לומר במלוא ההוקרה שבתבונתו ומאור פניו הוא רואה הכל וצופה לדורות.
החוויה המרגשת ביותר במהלך הכנס המרשים, היתה תמונת אחוות לוחמים, כאשר לוחמיה ומשחרריה של ירושלים ניצבו יחדיו עם ילדי בתי הספר ושרו יחדיו את שירי ירושלים.

נקרא 679 פעמים עודכן לאחרונה ב חמישי, 29 יוני 2017 10:11