רביעי, 03 ינואר 2018 08:58

הכנס המרכזי של גבאי בתי כנסת, רבנים וראשי קהילות – במעמד הרבנים הראשיים לירושלים

 

במעמד כבוד הרבנים הראשיים לירושלים, התכנסו מאות גבאי בתי כנסת, ראשי קהילות ובתי מדרש קהילתיים לכנס המרכזי השנתי, כדי לדון בנושאים העומדים על סדר היום של בתי הכנסת והמתפללים, תוך הדגש על פיתוחם של בתי הכנסת כמרכזים תורניים, רוחניים וקהילתיים לכלל ישראל.

דברי פתיחה:

ברוכים הבאים לכנס המרכזי השנתי של גבאי בתי כנסת, רבנים, ראשי קהילות ובתי מדרש קהילתיים

כדברי חז"ל אפתח תחילה בשבח האכסניה, הלא המה חברי ועמיתיי בהנהגה, בהובלה, בחידוש ובניהול איחוד בתי הכנסת והקהילות בישראל והארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות.

הכנס של גבאי בתי הכנסת מתקיים השנה בסימן שנת יובל ה-50 לאיחודה של ירושלים – בירתה של מדינת ישראל הריבונית ובסימן שנת ה-70 למדינת ישראל ומוקדש בראש ובראשונה לגבאי בתי הכנסת העוסקים בצרכי ציבור באמונה ובהתנדבות למען בתי הכנסת וציבור המתפללים וכולנו כאחד מביעים להם הערכה והוקרה ומברכים אותם בברכה נאמנה: שתזכו לשנים רבות טובות ונעימות.

על היסודות הללו של פעילות הגבאים והעושים עמם במלאכת הקודש, אנו מציעים בכנס המרכזי השנה להקים ולקיים, לפתח ולטפח מיזמים חדשים ותכניות קיימות שמטרתן:

  • הגדלה והרחבה של שיעורי התורה ופיתוחם של בתי המדרש הקהילתיים בבתי הכנסת
  • פתיחת שערי בתי הכנסת ובתי המדרש הקהילתיים לכלל האוכלוסיה.

יחד עם זאת, אנו ממליצים לגבאים ולראשי הקהילות לתת את דעת לנושאים הבאים:

  • ההיבטים המשפטיים והציבוריים של ניהול בתי הכנסת
  • קידום חקיקה של חוק מעמד בתי הכנסת בישראל
  • הטכנולוגיות החדשות והתקשורת החברתית והדיגיטאלית עפ"י ההלכה לשירות בתי הכנסת והקהילות.

הרעיונות, התכניות שאנו קיימנו ובעז"ה נקיים וכל המיזמים החדשים שאנו יוזמים מכוונים ומיועדים לביסוסו של בית הכנסת בראש ובראשונה כמקום תפילה וכבית מדרש ללומדי התורה ומלמדיה ויחד עם זאת למען פיתוחו של בית הכנסת כמרכז קהילתי רוחני, תורני, תרבותי ולקהילה מגובשת המעמידה את מעשי הצדקה, החסד והערבות ההדדית במרכז ובמוקד הפעילות הקהילתית, תוך הדגש של תשומת לב למצוקה של היחיד ורגישות לנגישות של בעלי המוגבלויות.

אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו הכוללת אלפים רבים בכל רחבי תבל שאליהם אנו שולחים מדי חודש בחדשו את לוח הדינים והמנהגים של "היכל שלמה" ואיגרות קשר ומידע על המתהווה ומתרחש בישראל כמדינה יהודית ובקהילות היהודיות בתפוצות.

אתם מוזמנים להשתתף עמנו בכנסים, באירועים בטקסים שאנו מקיימים מדי שנה בשנה להדגש החיבור שבין עם ישראל, לתורת ישראל ולארץ ישראל.

  • בעוד כחודש פרס המחנך למופת – ז' בשבט, בשיתוף המועצה העולמית לחינוך תורני
  • תפילת הנוטע ונטיעת עצים בט"ו בשבט – חג האילנות
  • ברכת האילנות בראש חודש ניסן
  • בתי מדרש לפיתוח מנהיגות אקולוגית בבתי הכנסת, כולל: התמודדות עם עלוני השבת. בעתיד הקרוב נודיע על מועד הוועידה העולמית לאקולוגיה יהודית בשיתוף עמותת טבע עברי

בשבוע הבא בסימן מתש"ח – לתשע"ח שנת ה-70 למדינת ישראל, נקיים בעז"ה את עצרת עולם התורה לכבודם ולהוקרתם של לומדי התורה ומלמדיה הרבנים, המחברים והיוצרים שהעמידו ומעמידים דורות של רבבות קובעי עתים לתורה, בשיתוף עם ראשית – בתי מדרש קהילתיים בהנהגתו של הרב אביחי קצין.

ובחודש אייר תשע"ח נקיים בעז"ה את העצרת העולמית בסימן בשבעים נפש ירדו אבותינו למצרים (פרשת ואלה שמות) שבמלאת שנת השבעים למדינת ישראל צפויים להיות בה 7 מיליון יהודים!

ולדעת המלומדים והחוקרים הדגולים לא היו מעולם בארץ ישראל כמות ואיכות כזו של לומדי תורה ומלמדיה ולמעלה מ-6 מיליון יהודים.

ולסיום: הריני מתפלל לריבונו של עולם ומייחל שנזכה כולנו ותתקיים בנו תפילתנו: אוֹר חָדָשׁ עַל צִיּוֹן תָּאִיר וְנִזְכֶּה כֻלָּנוּ יַחַד מְהֵרָה לְאוֹרוֹ

ז' בטבת תשע"ח 25.12.2017

אליעזר שפר

 

 

ברכת ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת:

 pdfברכת_ראש_העיר_ניר_ברקת.pdf

סקירות מצולמות:

pdfסקירת_כנס_גבאים25.12.17.pdf

pdfסקירה_מצולמת-כנס_גבאים.pdf

נקרא 74 פעמים עודכן לאחרונה ב חמישי, 11 ינואר 2018 11:59