פסוקו של יום

הַקְהֵל אֶת־הָעָ֗ם

"וַיְצַו מֹשֶׁה אוֹתָם לֵאמֹר, מִקֵּץ שֶׁבַע שָׁנִים, בְּמֹעֵד שְׁנַת הַשְּׁמִטָּה, בְּחַג הַסֻּכּוֹת. בְּבוֹא כָל-יִשְׂרָאֵל לֵרָאוֹת אֶת-פְּנֵי ה' אֱלֹקֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחָר, תִּקְרָא אֶת-הַתּוֹרָה הַזֹּאת נֶגֶד כָּל-יִשְׂרָאֵל בְּאָזְנֵיהֶם.

הַקְהֵל אֶת-הָעָם הָאֲנָשִׁים וְהַנָּשִׁים וְהַטַּף וְגֵרְךָ אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ לְמַעַן יִשְׁמְעוּ וּלְמַעַן יִלְמְדוּ וְיָרְאוּ אֶת ה' וְשָׁמְרוּ לַעֲשׂוֹת אֶת כָּל דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת"(דברים ל"א, י'-י"ב)

עצרת עולם התורה

בעצרת עולם התורה שתתקיים בעז"ה באולם "אחר כתלנו" במנהרות הכותל המערבי בעיר הקודש ירושלים ביום רביעי ב' דחול המועד סוכות י"ז בתשרי תשע"ו 30.9.2015, בשעה 18:30

בסימן הַקְהֵל אֶת הָעָם, נכריז על השקת המיזם העולמי פסוקו של יום.

השקת המיזם העולמי

כבוד נשיא מדינת ישראל מר ראובן ריבלין הי"ו

בחר את הפסוק הראשון להשקת המיזם העולמי של פסוקופדיה:

"כֹּה אָמַר אֲדֹנָי ה', כִּי יִתֵּן הַנָּשִׂיא מַתָּנָה לְאִישׁ מִבָּנָיו נַחֲלָתוֹ הִיא, לְבָנָיו תִּהְיֶה אֲחֻזָּתָם הִיא בְּנַחֲלָה:וְכִי יִתֵּן מַתָּנָה מִנַּחֲלָתוֹ, לְאַחַד מֵעֲבָדָיו, וְהָיְתָה לּוֹ עַד שְׁנַת הַדְּרוֹר, וְשָׁבַת לַנָּשִׂיא, אַךְ נַחֲלָתוֹ, בָּנָיו לָהֶם תִּהְיֶה: וְלֹא יִקַּח הַנָּשִׂיא מִנַּחֲלַת הָעָם לְהוֹנֹתָם מֵאֲחֻזָּתָם, מֵאֲחֻזָּתוֹ יַנְחִל אֶת בָּנָיו, לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא יָפֻצוּ עַמִּי, אִישׁ מֵאֲחֻזָּתוֹ".

(יחזקאל פרק מו, פסוקים טז-יח)

פְּסוּקוֹפֶּדיה

כל אחד ואחת מכם מוזמן ליטול חלק פעיל בפסוקופדיה על ידי ליקוט הפסוקים, מהתנ"ך, פתגמים ואמרות חז"ל המוצעים להיכלל ב-2555 האמירות היומיות בשבע השנים הבאות עלינו לטובה.

 

"וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ" (ויקרא יט, יז)

כשם שהאדם אוהב את עצמו בלי הגבלה, ורוצה להצליח בכל התחומים – בלימודים, בעבודה, בחברה ובכל דבר, כך עליו לאהוב את חברו ולרצות בהצלחתו בכל התחומים בלי שום הגבלה.         (ע"פ הרמב"ן)

"הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד" (תהלים קלג, א)

לפעמים אחים יושבים זה עם זה, אך יש בלבם שנאה וקנאה אחד כלפי השני. במצב כזה הימצאותם ביחד אינה טובה ואינה נעימה. אך כשיש "שבת אחים", הם יושבים זה עם זה, והם "גם יחד", מאוחדים בליבותיהם, ויש ביניהם אהבה והערכה הדדית, אז הימצאותם ביחד טובה ונעימה.

(ע"פ רד"ק) 

 

"נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע" (תהלים לד, יז)

בכל אדם ישנם יתרונות וחסרונות, תכונות טובות ונעימות ותכונות רעות ושליליות. כשאנחנו חושבים על החברים שלנו, נתאמץ להתמקד בטוב שבהם, ואז כשנדבר עליהם, יהיה לנו יותר קל לשמור על לשוננו שלא תספר על הרע שבהם.

(ע"פ תפארת שלמה)

"וְחֵי אָחִיךָ עִמָּךְ" (ויקרא כה, לו)

פסוק זה מלמד גם על חובת האדם לדאוג לפרנסת העניים, כדי שיחיו הם איתו על ידי עזרתו להם – "וחי אחיך – עמך" ועל ידך. וגם שבזכות שתדאג לחייהם של העניים תזכה גם אתה לחיים – "וחי אחיך" ובזכות שאתה עזרת לו תזכה גם אתה לחיות, והוא יחיה "עמך".

 (כלי יקר)

  

נקרא 10555 פעמים